Perlatör, Musluğun Ucundaki Su Sihirbazı, Aeratör

Perlatör (Aeratör), musluğun ucundaki su sihirbazıdır. Suya pamuksu özellikler verir. Suyun rengi beyazlaşır ve dokununca pamuksudur. Daha az su kullanarak daha fazla temizlik sağlanır.

Atalarımızın çamaşırlarını dere kenarında ıslatıp, taşlara veya kütüklere vura vura yıkadıklarını duymuşsunuzdur. Peki sabun veya deterjan olmadan yıkama olayı nasıl gerçekleşir? Aslında vurma sırasında çok basit bir fizik olayı gerçekleşir. Islak çamaşırdaki su zerrecikleri arasına sıkışan hava sayesinde mini mini baloncuklar yani köpükler oluşur. Bu baloncukların yüzey gerilimlerinden dolayı çamaşırdaki kir ve tozlar köpüklere yapışır ve su ile atılarak temizlik tamamlanmış olur. Köpürtülen su ışığı kırmasından dolayı beyaz renkte görünür. İşte bu sebepten musluğunuzdan akan su ne kadar beyaz ise yıkama gücü o kadar fazladır. Perlatör bu sebepten dolayı su tasarrufu sağlar. Musluğunuzda bu işlemi ucundaki perlatör denilen süzgeç görünümlü aparat yapar. Su iç tarafından akarken çevresindeki aralıktan çekilen hava ile karıştırılıp köpürtülür. Belli aralıklarla çıkartılıp temizlenmesinde fayda vardır.

Su Sihirbazı Perlatör (Aeratör)

Perlatör, Musluğun Ucundaki Su Sihirbazı
Perlator

Uzun ömürlü perlatör (Aeratör) suyun basıncına göre sudan ve enerjiden tasarruf sağlar. Suya hava karıştırarak bol oksijenli su verir. Bol oksijen, sudaki klorun uçmasını hızlandırarak klorun yarattığı kokuyu uzaklaştırır. Hava karışımlı pamuk akışlı su, daha geniş bir alana yayılarak yıkadıklarımız üzerinde deterjan ve sabun artığı bırakmaz ve alerjik rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olur. Debi ve akış hızını düzenlediği için etrafa su saçılmasına engel olur. Suyun hacmini arttırıp basıncını düşürür. Normal musluklara göre daha etkili ve hijyeniktir ve suyu yabancı cisimlerden filtre eder. Fıskiyeli akışıyla sebze ve meyvelerinizi daha temiz ve hijyenik yıkamanızda etkilidir. Su basınçlı ve ince aktığından sebzeler üzerindeki ince kumları ve böcekleri temizler. Suyun ani basınçla akması sırasında perlatörün içindeki süzgeçler sayesinde suyun sertliği önlenir ve hastalıklara neden olabilecek bakterilerin etkisiz hale getirilmesine yardımcı olur.

Daha fazla bilgi ve servis hizmeti almak için lütfen arayınız.

Beykoz Su Tesisatçısı  Kartal Su Tesisatçısı  Maltepe Su Tesisatçısı  Pendik Su Tesisatçısı  Ümraniye Su Tesisatçısı  Üsküdar Su Tesisatçısı  Gebze Su Tesisatçısı  Çayırova Su Tesisatçısı  Şekerpınar Su Tesisatçısı  Mutlukent Su Tesisatçısı  Tuzla Su Tesisatçısı  İçmeler Su Tesisatçısı  Darıca Su Tesisatçısı  Adalar Su Tesisatçısı  Büyükada Su Tesisatçısı  Heybeliada Su Tesisatçısı  Kınalıada Su Tesisatçısı  Burgazada Su Tesisatçısı  Kadıköy Su Tesisatçısı  Ataşehir Su Tesisatçısı


Cihazla Su Kaçağı Bulma  Kameralı Tıkanıklık Açma  Petek Temizleme Doğalgaz Tesisatı  Alttan Isıtma Sistemleri  Bakır Boru Tesisat  Yangın Söndürme Tesisatı Çatı Yağmur Oluğu Tamiratı  Rezervuar İç Takım Değiştirme