Petek temizleme Kalorifer radyatör peteği temizliği

Petek temizliği yaptırdıktan sonra kalorifer sisteminiz ilk günkü gibi, üstelik çok daha ucuza ısıtacak. Az ısınarak daha fazla ödemeye yol açan petek çamuru nedir, nasıl oluşur, ısıtmayı nasıl etkiler ve petek temizleme nasıl yapılır? Kalorifer radyatör peteği temizleme hakkında geniş bilgileri  ve videoyu aşağıda bulacaksınız.

Petek temizliği. Radyatör çamuru nedir. Isı verimini nasıl etkiler ?

Radyatör peteği içinde dolaşan sıcak suyun pisliği ile radyatör malzemesi demir sacın yaptığı demir oksit yani pasın birleşerek oluşturduğu istenmeyen birikime radyatör çamuru denir. Radyatör petek tabanında zamanla biriken bu çamur, sıcak suyun kanallar arasında dolaşımını kısıtlayarak ısı verimini olumsuz etkiler. Oluşan bu çamur sadece ekonomik ısınmayı önlemekle de kalmaz. Kalorifer tesisatı yolu ile kombiye ulaşan çamur parçacıkları kombi ve vanalarda çeşitli ciddi arızalara da yol açabilir. Çamurun olumsuz etkisi radyatörün her bölgesinin eşit ısınmaması ve eskiye nazaran daha az ısıtması ile anlaşılabilir. Bu durumu petekleri elle kontrol ederek de anlayabilirsiniz. Radyatör çamurundan tıkanmış radyatörler tam olarak ısınmadığından kombi daha fazla açılarak kullanıldığından doğalgaz faturanızda yükselecektir. Üstelik doğalgaz kombisinin ısı ayarlarını yükseltmeniz de iyi ısınmanızı sağlamayacaktır.

Petek temizliği. Radyatör çamuru nedir. Isı verimini nasıl etkiler ?

Radyatör çamuru nasıl temizlenir, Kombi petek temizleme nasıl yapılır ?

Çamur tarafından tıkanmış olduğu düşünülen radyatörler, giriş-çıkış vanaları kapatıldıktan sonra tesisattan ayrılarak petek temizleme makinesine bağlanır. Makine tarafından temizlik kimyasalları katılmış basınçlı sıcak su uygulanan radyatörün içindeki çamur sirkülasyonla petek dışına alınmış olur. Eğer tesisat komple temizlenecekse petek temizleme makinesi radyatörün çıkarıldığı yerden sisteme bağlanır ve tesisat üzerindeki kombi dahil tüm vanalar, yıkanacak radyatörün vanaları hariç olmak üzere kapatılarak sırasıyla gerçekleştirilir.

Radyatör çamuru nasıl temizlenir, Kombi petek temizleme nasıl yapılır ?

Doğalgaz kalorifer tesisatınızı ve peteklerinizi en az 2 yılda bir temizletmeniz ekonomik açıdan önemle tavsiye edilir. Doğalgaz kalorifer ısıtma tesisatınız ve üzerindeki tüm radyatör petekleri firmamız tarafından en gelişmiş petek temizleme makinesi ve özel üretilmiş petek temizleme kimyasalları ile itinalı şekilde, garantili olarak temizlenir. Cihazlı kombi petek temizliği ve doğalgaz tesisatı için müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı kendine ilke edinen Berrak Tesisat hizmetinizdedir.


Beykoz Su Tesisatçısı  Kartal Su Tesisatçısı  Maltepe Su Tesisatçısı  Pendik Su Tesisatçısı  Ümraniye Su Tesisatçısı  Üsküdar Su Tesisatçısı  Gebze Su Tesisatçısı  Çayırova Su Tesisatçısı  Şekerpınar Su Tesisatçısı  Mutlukent Su Tesisatçısı  Tuzla Su Tesisatçısı  İçmeler Su Tesisatçısı  Darıca Su Tesisatçısı  Adalar Su Tesisatçısı  Büyükada Su Tesisatçısı  Heybeliada Su Tesisatçısı  Kınalıada Su Tesisatçısı  Burgazada Su Tesisatçısı  Kadıköy Su Tesisatçısı  Ataşehir Su Tesisatçısı


Cihazla Su Kaçağı Bulma  Kameralı Tıkanıklık Açma  Petek Temizleme Doğalgaz Tesisatı  Alttan Isıtma Sistemleri  Bakır Boru Tesisat  Yangın Söndürme Tesisatı Çatı Yağmur Oluğu Tamiratı