0532 796 1949 « SERVİS » 0532 704 0065
0532 796 1949 « ARA » 0532 704 0065

Berrak Su Tesisatçısı

Sıhhi Tesisat Tamirat

Tıkanıklık açma robotla nasıl yapılıyor?

Tıkanıklık açma artık eskiden olduğu gibi problem olmaktan çıktı. Geçmişte çoğu zaman tahminlere dayalı tıkanıklık bulma çalışmalarında tıkanıklığın olduğu noktayı bulmak için çoğu netice vermeyen kırımlar yapılırdı. Günümüzün gelişmiş teknolojik cihazlarıyla yapılan noktasal tıkanıklık tespiti sayesinde artık bu uğraştırıcı ve masraflı yöntemler bitiyor.

Tıkanıklık açma robotla nasıl yapılıyor?

Kameralı tıkanıklık açma

Yaşam mekanlarımızın atık su kanalları, temiz su tesisatının maruz kaldığı bozucu etkilere ilaveten daha fazla fiziki ve kimyasal unsurlarla karşı karşıya kalabilir. Suyun klasik zararlarına ilaveten, atık su kanallarındaki tesisat malzemelerin üzerinde asidik ortamın bozucu etkisi de vardır. Temizlik için kullanılan kezzabın da atık su tesisatları üzerindeki bozucu etkisi göz ardı edilemez. Bu tür temizleyici kimyasallar klozet taşının yüzeyini pürüzlü hale getirerek  atığın sifon çekildiğinde kolay temizlenmesini önlediği gibi klozete kötü bir görünüm de getirir. Aynı etki atık su kanalları üzerinde de görülür. Pürüzlenerek kayganlığını kaybeden yüzeyler tıkanma olayını kolaylaştırarak hızlandırır. Tıkanmayı kolaylaştırıcı diğer etkenler arasında keskin dönüşlü dar tesisat boruları,çatlamış borular ve hatalı yapılmış rögar çukurları da sayılabilir.

Gider tıkanıklığı açma

Eviye tıkanıklıklarına gider içinde biriken yemek, yağ atıkları, lavabo ve duşakabin tıkanıklıklarına ise genellikle vücut kılları yol açar. Klozet tıkanıklığına ise genellikle atılan yabancı maddeler sebep olmaktadır. Yabancı maddeler arasında suda eridiği düşünülerek klozete atılan kağıt temizlik ürünleri çok önemli bir etkiye sahiptir.

Robotla tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma sırasında önemli olan tıkanıklık noktasını sağı solu boş yere kırmadan, noktasal olarak tespit ederek doğru yeri tespit edip onarmaktır. Bu amaç için özel olarak üretilmiş kamerayla tıkanmış tesisata girilerek tıkanıklığın olduğu nokta noktasal olarak tespit edilir. Kamerada görülen tıkanıklık oluşumuna göre karar verilerek ya robot kol desteği ile tıkanıklığın uzaktan açılması yöntemi ya da genellikle inatçı tıkanıklarda olduğu gibi, tıkanıklık noktasına direkt müdahale ile çözüme gidilir.

Logar tıkanıklığı açma

Rögar tıkanıklığı açma veya halk arasında söylendiği şekilde logar tıkanıklığı açma işlemlerini de deşarj pompaları gibi gelişmiş cihazların yardımıyla hızlı ve garantili olarak yapıyoruz. 

Firmamız Berrak Tesisat kameralı tıkanıklık açma işlemlerini yılların tecrübesini modern cihazlarla birleştirerek, en hızlı ve en temiz şekilde, garantili olarak yapmaktadır. Daha fazla bilgi ve sorunsuz bir tamirat için lütfen firmamızı arayınız.

Berrak Su Tesisatçısı © 2018 Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 11 | Dün 105 | Bu Hafta 116 | Bu Ay 2529 | Toplam 192484